Radionica FOKUS-POKUS Atelier Sellier

Radionica FOKUS-POKUS

Radionica fokus-pokus namijenjena je svoj znatiželjnoj djeci od 5 do 10 godina starosti! Ne vjerujemo da baš vaše dijete nije znatiželjno i da nikada ne pita ''Zašto je nebo plavo, a mjehurići sapunice šareni?'' ili ''Zašto se na nebu pojavljuju munje kada pada kiša, a duga kada istovremeno pada kiša i sja sunce?'' Možda niste ni sigurni kako odgovoriti na neka od ovih pitanja, e... tu mi uskačemo! Na kreativan i razigran način, kroz vlastitu praksu, na radionicama se odgovara na slična i mnoga druga pitanja s područja fizike i kemije. Nastojimo potaknuti ljubav, volju i interes za učenje ovih naoko kompliciranih, a u stvarnosti neopisivo zanimljivih tema. Rano upoznavanje djece s prirodnim zakonima kroz osobno izražavanje i zabavu, potiče kasniji interes za zdrav pristup učenju. Pokusi, koje djeca sama izvode, osnovna su metoda za znanstvene spoznaje. Kako bi suvremeno obrazovanje trebalo težiti povezivanju različitih predmetnih područja, a to spajanje voditi u kreativnost i inovaciju, povezujemo umjetničko izražavanje sa znanstvenim i istraživačkim temama. Likovna kreativnosti i umjetničko izražavanje svojstveno je i prirodno svakom djetetu, pa kroz likovnost lakše možemo doprijeti i do drugih jednako zanimljivih i uzbudljivih tema. U našem zabavnom laboratoriju, osim različitih likovnih tehnika, izvodimo uzbudljive pokuse, ispitujemo i spajamo najrazličitije materijale, uključujući i one koji se koriste svakodnevno u kućanstvu i kuhinji!

O edukatorici...

Kroz ova nova iskustva djecu vodi Tesa Horvatiček Paradi (diplomirala je na Akademiji likovnih umjetnosti u Zagrebu, položila grupu pedagoško-psiholoških predmeta na Hrvatskim studijima, a trenutno studira Waldorfsku pedagogiju).

Cijene radionice / 60 min (1h):

Datum i vrijeme održavanja radionice:

Facebook