Tečaj stripa za mlade Robert Sedlar

Tečaj stripa

Program ilustracije je hobi program. Kao takav ima cilj polaznika upoznati sa osnovnim znanjima i metodama crtanja i slikanja koje koriste ilustratori kroz lagane i jednostavne likovne zadatke. Krajnji cilj pohađanja ovog programa je omogućiti polazniku samostalno baratanje likovnim tehnikama i usavršavanje crtačkih vještina.

U jednoj školskoj godini polznici prolaze niz tematskih cjelina koje uključuju:

- osnove crtanja (konstrukcija, kompozicija, perspektiva, tonsko oblikovanje crteža)
- osnove koloriranog crtanja (drvene boje, vodene boje, tempera, akrilik)
- osnove crtanja ljudske figure
- skiciranje prema imaginaciji
- osnove autorske ilustracije (dizajniranje likova, objekata i okoline)
- osobni projekti (izrada slikovnice, kalendara, plakata, naslovnice, ilustracije za knjigu isl.)

Program je prilagođen potpunim početnicima, no pohađaju ga i polaznici sa predznanjem i većom razinom crtačke vještine. Napredniji polaznici na ovom tečaju rade individualizirane i zahtjevnije likovne zadatke i projekte. Neki polaznici na ovaj način prate naprednu razinu programa već godinama što im omogućuje da uz pomoć edukatora njeguju svoj zreli autorski ilustratorski izričaj.

 

Teme koje obrađujemo na tečaju ilustracije:

OSNOVE CRTANJA
OSNOVE KOLORIRANOG CRTANJA
OSNOVE CRTANJA LJUDSKE FIGURE
SKICIRANJE PREMA IMAGINACIJI
OSNOVE AUTORSKE ILUSTRACIJE
OSOBNI ILUSTRATORSKI PROJEKTI

Cijene tečaja za 1 MJESEC:

Facebook