SPECIJALIZIRANI SEMINAR AKADEMSKOG SLIKANJA Robert Sedlar

★ SPECIJALIZIRANI SEMINARI AKADEMSKOG SLIKANJA PREMA ŽIVOM MODELU ★

Dobrodošli na SPECIJALIZIRANE SEMINARE AKADEMSKOG SLIKANJA u Atelieru Sellier! Ove specijalne radionice koncipirane su kao VIKEND SEMINARI u trajanju od 8h (sub 4h + ned 4h).

Nastava se sastoji od upoznavanja sa slikarskim materijalom, uvodnog predavanja sa primjerima i uputama za studijsko slikanje pojedinog zadatka, crtanja i slikanja prema živom modelu te analize i vrednovanja radova po završetku seminara. Svrha ovih seminara jest PREZENTACIJA, PRENOŠENJE i NJEGOVANJE AKADEMSKOG PRISTUPA SLIKANJU kroz rad sa ŽIVIM MODELIMA.

Struktura programa omogućuje polazniku UPOZNAVANJE I USVAJANJE STUDIJSKOG SLIKANJA te ga /ju potiče na PRIMJENU TOG ISKUSTVA u njegovom / njezinom samostalnom radu. Sav potreban materijal za rad je osiguran!

TEHNIKE:
Nosioc slike: ljepenka
Crtaće tehnike: olovka, ugljen
Slikarska tehnika: akril

NAUČIT ĆETE:
TEORIJA
• proporcije lica i ruku
• anatomske točke lica
 • plohe lica (planarni portret)
• fotoanaliza (provjeravanje toskih
odnosa preko fotografije modela)
CRTANJE
• metode brzog mjerenja,
skiciranja i viziranja
• crtanje studijske skice (minijature)
• definiranje ključnih točaka i linija
(postizanje sličnosti)
 • definiranje tonskih odnosa
SLIKANJE
• podslikavanje portreta i figure
 • grubo slikanje i zatvaranje lokalnih
boja („blocking“)
 • definiranje palete
• metode fine modelacije i povezivanja
u tehnici akrilika („blending“)
• kolorističko akcentiranje
(„highlights“)

* Seminari akademskog slikanja namijenjeni su svim zainteresiranim polazicima koji već imaju iskustva u crtanju ili slikanju.

Ukoliko ste zainteresirani sudjelovati na seminaru, ispunite PRIJAVNICU niže ispod teksta i odaberite termin, a potom ćemo vam se javiti sa ostalim detaljima 🙂

PRIJAVITE SE NA SPECIJALIZIRANI SEMINAR AKADEMSKOG SLIKANJA

Kako biste se PRIJAVILI na SPECIJALIZIRANI SEMINAR AKADEMSKOG SLIKANJA, kliknite na jedan od linkova niže i ispunite prijavnicu. Nakon što nam pošaljete prijavu kontaktirat ćemo Vas za detalje. 🙂

Za sva pitanja slobodno nam se obratite na broj 091/4411277 ili nam pošaljite upit na mail: info.skolacrtanja@gmail.com