RADIONICA KALIGRAFIJE

Pozivamo vas na NOVU radionicu KALIGRAFIJE u Školi crtanja i slikanja Atelier Sellier!

Radionica kaligrafije će se održati u NEDJELJU 12.02. u terminu 17:00-19:00h na našoj zapadnoj adresi Trebež 20. Cijena radionice po osobi je 30 eura, a radionica je namijenjena srednjoškolcima, odraslima i umirovljenicima. Za sudjelovanje nije potrebno imati prethodno iskustvo, radionica je namijenjena potpunim početnicima, a sav materijal za na radionici je uključen! Radionicu vodi prof. Iva Sabolić mag.art.

Na radionici ćemo raditi pismo UNCIJALA ili OBLA KAPITALA. Uncijala (kasnolat. litterae unciales – slova visine palca) je latinsko majuskulno pismo nastalo u rimsko doba. Uncijala je knjiško pismo
zaobljenih oblika nastalo kombinacijom uglate kapitale i kurzivne majuskule, a obilježavaju je kaligrafski potezi zaobljenih oblika, osobito naglašeni kod karakterističnih slova.
Slova ispisujemo ravno rezanim ato perom, a na prvom susretu iznimno je bitno osvijestiti cijeli proces izrade, od količine tuša na peru do pritiska i držanja samog pisala. 🙂

Ispisivanje slova pobuđuje kreativnost, razvija finu motoriku i pamćenje, osvještava
pedantnost i strpljivost te ima terapijski učinak. Kaligrafija se može primijeniti u izradi plakata, čestitki, diploma, potvrda i pozivnica te poslužiti kao originalan poklon.

Vidimo se na radionici kaligrafije!